Jak zaplanować zaręczyny?

Panowie bardzo często chcą zaplanować zaręczyny w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Nic dziwnego, gdyż jest to ważne wydarzenie w życiu pary, więc warto zadbać o to, by było ono mile wspominane przez wiele lat. Niekoniecznie jednak trzeba wykupywać lot balonem lub zabierać ukochaną do Paryża, by stworzyć odpowiedni klimat do tego, by się oświadczyć. Nawet w domu będąc tylko we dwoje, można zbudować odpowiedni nastrój, podczas którego mężczyzna oświadczy się swojej kobiecie. O czym nie wolno jednak zapomnieć? Poniżej kilka sprawdzonych rad.

Plan działania

Zaręczyny są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary, dlatego też nie można ich bagatelizować. Panie liczą, że ich ukochani oświadczą im się w najmniej oczekiwanym momencie w bardzo romantyczny sposób. Jak wspomniano powyżej, idealne zaręczyny nie zawsze muszą wiązać się z wykupieniem drogiej wycieczki lub innej atrakcji. Panowie powinni jednak zaplanować ten moment, gdyż trzeba zadbać o wiele rzeczy. Pierścionek, kwiaty, elegancki ubiór, nastrojowa muzyka są w tym przypadku kluczowe. 

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Trzeba jednak przyznać, że zaręczyny bez pięknego, wyjątkowego pierścionka nie mają racji bytu. Dlaczego? To on bowiem jest symbolem miłości partnera do kobiety. Gdy partnerka przyjmuje pierścionek i pozwala mężczyźnie włożyć go na swój palec, oczywiste jest, że przyjęła ona oświadczyny i chce zostać żoną swojego ukochanego. Pierścionek więc jest niezwykle ważny w tym całym przedsięwzięciu. Mężczyzna powinien zadbać o to, by był on w 100% dopasowany do kobiety. Nie warto więc kupować tego, co jest aktualnie na topie. Trzeba bowiem pamiętać, że pierścionek zaręczynowy zazwyczaj towarzyszy kobiecie na palcu przez całe życie, co oznacza, że powinien on być dobrany do jej gustu, charakteru i osobowości. Nie jest to trudne zadanie, gdyż w dobrych sklepach jubilerskich czeka na panów naprawdę wiele pięknych modeli pierścionków zaręczynowych. Można postawić na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania i wybrać pierścionki z brylantem lub diamentem w złotej oprawie. Można także postawić na nowoczesne i oryginalne modele. Wielu mężczyzn decyduje się na to, by obdarować swoje ukochane pierścionkami z szafirami, rubinami, szmaragdami, perłami itp.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Oprócz eleganckiego stroju, bukietu kwiatów, pięknej lokalizacji, dobrze jest przygotować przemowę, w której wyzna się miłość swojej ukochanej. Dodatkowo, warto przypomnieć sobie, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Panowie często pod wpływem stresu, zdenerwowania i euforii kompletnie nie wiedzą, na którą dłoń i który palec założyć swojej partnerce pierścionek. Klękając, należy więc złapać ukochaną za prawą dłoń, by wsunąć jej pierścionek zaręczynowy na serdeczny palec. Warto dobrze przygotować się do zaręczyn nie tylko pod kątem zakupu idealnego pierścionka. Wielu mężczyzn zapomina bowiem o oprawie tego wydarzenia. Jeżeli kobieta marzy o wyjątkowych, oryginalnych oświadczynach, to może warto pokusić się o taką niespodziankę.

Comments are closed.