Pięknie przyozdobione pudełka na alkohol

Wręczenie samej butelki z alkoholem nie jest zbyt dobrym pomysłem, warto zadbać o odpowiednie zapakowanie trunku. Jeśli ma być upominkiem, to wypadałoby umieścić butelkę w odpowiednim pudełku. Należy od razu podkreślić, że nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie estetyki. Pudełko pełni też funkcję ochronną, zabezpiecza szkło przed uszkodzeniami mechanicznymi. Łatwo przecież o jego zbicie, dlatego na wszelki wypadek należy włożyć butelkę do przeznaczonego do tego opakowania. W przypadku alkoholu weselnego najlepiej sprawdzi się pudełko ozdobne. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem opakowania o ciekawym designie. Poszczególne modele różnią się pod względem kolorystyki, faktury, wykończenia. Stosuje się również techniki uszlachetniania. 

Czym kierować się przy wyborze opakowania na butelkę? 

Jako że w sprzedaży znajduje się wiele opakowań na alkohol, to wybór odpowiedniego pudełka staje się nie lada wyzwaniem. Trudno zdecydować się na konkretny model, gdy jeden wydaje się być lepszy od drugiego. Istotne jest to, aby pudełko było funkcjonalne i ergonomiczne, zachwycało ciekawym designem. Trzeba pamiętać o tym, że będzie to opakowanie na prezent, dlatego warto postawić na produkt dobrej jakości, o wysokich walorach estetycznych. Na szczęście obecnie nie ma problemu ze znalezieniem opakowania, które będzie spełniało wszystkie wyżej wymienione cechy. Jako że trunek nie należy do lekkich, to istotne będzie wybranie solidnego pudełka. Musi być w stanie wytrzymać większe obciążenia. Jeśli trunek nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, to niestety będzie podatniejszy na uszkodzenia, może dojść nawet do potłuczenia. Nikt tego nie chce, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego opakowania, aby nie doszło do zniszczenia wysokoprocentowego upominku. Podczas wybierania opakowania na alkohol należy mieć na uwadze przede wszystkim konstrukcję pudełka, materiał wykonania, kolorystykę, fakturę, zastosowane techniki wykończenia i uszlachetniania.

Jak wybrać odpowiednie pudełka? 

Przy wyborze pudełka na alkohol weselny w sklepach pokroju z-miłości należy mieć na uwadze jego konstrukcję. Chodzi tutaj o szkielet opakowania, powinien być on odpowiednio wyprofilowany. Upewnić należy się, czy dane pudełko będzie w stanie wytrzymać ciężar konkretnej butelki. Kolejną kwestią będzie to, z czego dokładnie zostało wykonane opakowanie. Istotny jest rodzaj tektury użytej do produkcji pudełka, jej gramatura. Jeśli tekstura będzie zbyt cienka, to nie spełni swojego zadania. Znaczenie ma również jej typ i sposób wykonania. Nie można zapomnieć też o doborze właściwej kolorystyki i faktury. Producenci pudełek na prezenty zadbali o to, aby można było przebierać w kolorach i fakturach. Dobrej jakości pudełka mają okleinę zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Trzeba pamiętać o tym, że znaczenie ma nie tylko to, co się widzi na wierzchu. Istotne jest także to, co ujrzy się po otwarciu pudełka. W zależności od producenta, może on stosować inne techniki wykończenia i uszlachetniania typu tłoczenie na sucho, złocenia.

Comments are closed.